Annelis Slišānis stuostu kruojums “Tuoraga stuosti”
Annelis Slišānis stuostu kruojums “Tuoraga stuosti”

Izguojuse tekstilmuokslineicys i konkursa „Latgolys prozys skaitejumi 2020” laureatis rakstneicys Annelis Slišānis gruomota “Tuoraga stuosti”. Jaunajā gruomotā kūpā salykti treispadsmit eisī stuosti par bīzpīnu, reizē — par sīvītem myusu dīnu sabīdreibā. Kūpā jī veidoj vīnuotu viestejumu par sīvītis ceļu pi seve, pi sovys byuteibys.

Stuostu kruojums “Tuoraga stuosti” izdūts autoris dzymtajā Upītis pusis izlūksnē, īvārojūt myusu dīnu pareizraksteibys normys. Gruomotys redaktore Ilze Sperga soka: “Taišni itaida volūdys izvēle ļaun vysu lobuok sajust teksta varūnis naaizsorguoteibu saskarē ar uorpasauli, partū ka dzymtuo muotis i tāva volūda atsadz pošys dziļuokuos pateibys kuortys i intimū ceļu pi seve. Tī ir stuosti par sīvītis pīaugšonu i puortapšonu, par ceļu cauri vardarbeibai, par seve mekliejumim. Deļtuo volūda ir byutiskys izteiksmis leidzeklis, kas zynuotuojam i jiuteigam skaiteituojam attaisa jaunus teksta sajiutu atslāgus.”

Stuostu kruojuma autore A. Slišāne par sovu veikumu: “Tuoraga stuosti ir par variešonu, par cilvāka izaugšonu, par izaugšonu i byušonu par sīvīti. Par byušonu par cilvāku, tuodi stuosti tī ir.