Gleznuotuoju apvīneiba V.I.V.A. ar izstuodis “Iemīlējušās Latgalē” aktivitatem
Gleznuotuoju apvīneiba V.I.V.A. ar izstuodis “Iemīlējušās Latgalē” aktivitatem
  • BOŅUKS 2017

Gleznotāju apvienība V.I.V.A. – Vēsma Ušpele, Ilze Griezāne, Vija Stupāne, Agra Ritiņa 2017.gadā sevi pieteica ar katalogu un izstādi „Iemīlējušās Latgalē”, tā atzīmējot savu 10 gadu kopā būšanas laiku. Izstāde un katalogs bija skatāmi no 7.10.- 9.11. Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā un 15.11.-20.12. Rīgā, galerijā MuseumLV.

Katalogs tika piešķirts visām mākslas skolām un lielākajām bibliotēkām Latgalē, kā arī turpinās savu ceļu pie skatītāja 2018.gadā. Tāpat arī izstāde „Iemīlējušās Latgalē” 2018.gadu sāks Daugavpilī, Poļu kultūras centra izstāžu telpā.

Katra no māksliniecēm nāk no savas vietas Latgalē – Vēsma no Maltas, Ilze no Līvāniem, Vija no Aglonas, bet Agra no Rēzeknes. Kopā tās aptver visu Latgali.

Mākslinieks savā ziņā ir vēstnieks, Latgales vēstnieks, kas gan ar saviem darbiem, gan savu personību vēsta par vietu, no kurienes nāk. Šo kopā būšanas 10 gadu laikā par Latgali ir stāstīts daudz, Latgale ir gleznota daudz. Vēstījums ir sasniedzis citus Latvijas reģionus un visus pasaules kontinentus. Tā ir gleznas pievienotā vērtība, ka glezna pastāsta daudz vairāk par vietu, kurā ir radīta. Ar katalogu ir nodots tālāk arī pašas apvienības V.I.V.A. radošā būtība. Katalogs kalpo kā Latgales mūsdienu mākslas procesu liecība, kā prezentācijas materiāls Latgales burvībai, kā apliecinājums Latgales radošajam garam.

Līdz šim radošā kvarteta darbi ir bijuši skatāmi Rēzeknē, Rokišķos Lietuvā, Preiļos ,Valmierā,Daugavpilī, Ogrē, Rīgā, Līvānos, Krāslavā, Balvos, Polockā Baltkrievijā, Lūznavas muižā un citur. Katru gadu tiek sarīkotas vairākas kopīgas izstādes. 2017.gads aizsākās ar izstādi Tukumā un turpinājās Balvos, Līvānos, Rīgā – it visur, nesot vēstījumu par Latgales burvību, atvērtību, radošo garu. Gleznotāju darbi pārliecina-par Latgales radošo personību varēšanu.

Tikpat aktīvi notiek dalība plenēros, katru gadu piedaloties 3-4 plenēros Latvijā un ārzemēs. Gleznotājas ir pārstāvējušas Latgali.