Valsts svētkos, 18.novembrī, Preiļos notika Igora Pliča un Pētera Korsaka Latgales fotogrāfu vēstures izziņu grāmatas “Latgales fotogrāfi laika ritumā XIX–XXI gadsimtā” atklāšanas svētki. Grāmata ir līdz šim lielākais un ar informāciju bagātīgākais izdevums par Latgales, sākot no 19.gadsimta vidus, strādājošajiem fotogrāfiem.
Viens no grāmatas autoriem, fotogrāfs Igors Pilčs stāsta, ka grāmatā “Latgales fotogrāfi laika ritumā XIX–XXI gs. ” ir informācija par Latgalē strādājošajiem fotogrāfiem, sākot no pašiem pirmsākumiem – no 19. gadu simta vidus, no 1858. gada līdz mūsdienām.
Ideja par Latgales fotogrāfu darbības vēstures apzināšanu un apkopošanu Igoram Pličam savulaik radās pēc kādas Viesītē notikušās konferences “Buclera lasījumi”, kas nosaukta Latvijas fotogrāfijas pamatlicēja, Latvijas fotogrāfu biedrības dibinātāja Mārtiņa Buclera (1866-1944) vārdā. Igors Pličs stāsta: “Tajā pasākumā fotogrāfs Arno Marnics izteicās, ka Latgales fotogrāfu vēsture esot balts plankums. Mani tas aizskāra un sāku vākt informāciju, pētīt. No tā laika tagad ir pagājuši seši gadi. Grāmatas satura veidošanā ļoti daudz atsaucās ārzemnieku – Latgalē savulaik strādājušo ebreju tautas fotogrāfu pēcteči.