Ingys Ābelis romana “Klūgu mūks” radejis īskaņuojums i CD
Ingys Ābelis romana “Klūgu mūks” radejis īskaņuojums i CD
  • BOŅUKS 2017

Inga cieši sadarbojoties ar Latgales radio un Jura Podnieka studiju, piesaistot LKKF atbalstu, realizēja audio projektu – Latgales kongresa un Latvijas simtgadei veltītu lielieskaņojumu – I. Ābeles romāns KLŪGU MŪKS 19 lasījumos – kas 2017. gadā izskanēja ēterā no 12.05. līdz 24.09. Latgales radio reizi nedēļā ar atkārtojumiem un no 5.12. līdz 30. 12. Latvijas Radio 1 radioteātrī, un ir iekļauts skaņu ierakstu fonda krājumā.

Lasījumi iepazīstina tos, kam drukātā versija nav sasniedzama vai pieejamāks medijs ir audio skanējums, ar izcilu novitāti literatūrā, kas sakņojas Latgales zemē, ļaudīs un valodā un ir Latgales atspulgs debesīs, ar izciliem latgaliešiem, kuri sāka ceļu uz gaismu pirms mums un tam veltījuši savas dzīves.  Ar LNB interesi un atbalstu ieskaņojums pieejams visās Gaismas tīkla publiskajās un neredzīgo bibliotēkās.

Tajā skan 28 aktieru – Zane Aļļēna, Ainārs Ančevskis, Uldis Anže, Mārtiņš Brūveris, Indra Burkovska, Raimonds Celms, Uldis Dumpis, Aija Dzērve, Ernests Egliens, Mārtiņš Egliens, Gints Grāvelis, Juris Kalniņš, Mihails Karasikovs, Daiga Kažociņa, Jānis Kirmuška, Inga Misāne, Pēteris Liepiņš, Akvelīna Līvmane, Frīda Moroza, Zigurds Neimanis, Katrīne Pasternaka, Lidija Pupure, Kaspars Pūce, Kristaps Rasims, Artis Robežnieks, Anta Rugāte, Klāvs Siliņš, Voldemārs Šoriņš – balsis.

Komponists un akordeons – Juris Vaivods, čells – Dace Zālīte, vijole – Indulis Cintiņš, balss un vijole -Kristīne Kārkle, klavieres – Mārtiņš Zilberts.

Skaņu režisors – Anrijs Krenbergs, režisors – Juris Kalniņš. Producente – Ilona Rupaine.