Kaspars Strods, viesturnīks
Kaspars Strods, viesturnīks
  • BOŅUKS 2017

2017. gadā tika plaši diskutēts par 1917.g. Latgales kongresa nozīmi un tā vēsturisko lomu Latvijas apvienošanās procesā. Tas radīja daudz jautājumu, pārdomu, notikumu, par kuriem sabiedrībā līdz šim netika diskutēts vai arī tika maz diskutēts. Viens no tiem bija saistīts ar sabiedrības informētību par Latgales vēsturiskajām īpatnībām un tās specifisko, īpatno stāvokli, kas to atšķir no pārējo Latvijas novadu vēsturiskās pieredzes. Šo vēstures notikumu un kopumā Latgales vēstures skaidrošanā Latvijas sabiedrībai lielu ieguldījumu deva vēsturnieks Kaspars Strods.

K. Strods ir Latgales Kultūrvēstures muzejā apskatāmās izstādes “Pāri slieksnim” idejas un koncepcijas līdzautors, 2017. gadā Kaspars sniedzis daudzas intervijas un dažādos medijos skaidrojis Latgales kongresa nozīmi, komentējis dažādus Latgales vēstures jautājumus un par tiem veidojis rakstus. 2017. gadā tika izdots rakstu krājums “Ebreju Rēzekne”, kurā ietverts K. Stroda zinātniskais raksts “Ebreju Rēzekne”, popularizējot Rēzeknes un Latgales ebreju kultūrvēsturisko mantojumu.

Ar savu darbību Kaspars Strods ir popularizējis latgaliešu valodu, Latgales kultūru un vēsturi.

Sniedzis intervijas un Latgales vēstures notikumus Kaspars komentējis Latvijas Radio, “Dautkom”, Latgales Reģionālajā televīzijā, “Latvijas Avīzē”,  raidījumos “Cytaidi latviskais”, “Pi myusim Latgolā” un “No Latgales kongresa līdz Latvijas simtgadei” u.c. Vēstures rakstus K. Strods publicējis portālā lakuga.lv, lvportals.lv.