Myusdīnu latgalīšu literaturys raidīroksts “Puslopys”
Myusdīnu latgalīšu literaturys raidīroksts “Puslopys”

Ik gadu latgaliešu rakstu valodā tiek izdotas grāmatas, tiek rakstīta dzeja, proza, stāsti, romāni un lugas, un „Puslopys” ir mūsdienu latgaliešu rakstu valodai un literātiem veltīts Latvijas Radio Latgales studijas raidieraksts, kas vieglā un nepiespiestā veidā atklāj šos latgaliešu dzejniekus, prozas un romānu autorus. Raidieraksts veltīts kā valodai, literatūrai, iedvesmai, tā arī pārdomām par dzīvi, ietekmēm, dažkārt arī vēsturei. Katrā „Puslopu” sērijā top arī kāda jauna dziesmas oriģinālskice.

„Puslopys” ir pirmais tāda veida regulārs raidieraksts latgaliešu valodā, kurš popularizē literatūru latgaliešu rakstu valodā, kurš ielūkojas tajā dziļāk, sistemātiski iemūžina mūsdienu latgaliešu literātu radošās izpausmes, iemūžina darbus pašu autoru lasījumā. Raidieraksts tika iesākts 2020.gada nogalē, tomēr pastāvīgu auditoriju un apgriezienus uzņēma tieši 2021.gadā, kad raidierakstiem klāt nāca arī raksti lsm.lv un īsi, bet spilgti video stāsti.

Ar latgaliešu literatūras autoriem Latvijas Radio Latgales studijas raidierakstā „Puslopys” sarunājas mūziķis, vēsturnieks Arnis Slobožaņins un latgaliešu valodas popularizētāja un dažādu latgalisku projektu vadītāja Edīte Husare . Raidieraksta producente Renāte Lazdiņa.