Bīdreibys “Ludzas amatnieks” vuiceibu filmys par senejūs omotu prasmem i zynuošonom
Bīdreibys “Ludzas amatnieks” vuiceibu filmys par senejūs omotu prasmem i zynuošonom

Bīdreiba “Ludzas amatnieks” ir sagatavejuse vaira nakai 10 dažaidys vuiceibu filmys ar mierki saglobuot senejūs omotu prasmis i zynuošonys.

Bīdreibys “Ludzas amatnieks” veiduotuos filmys par pagaistūšim omotim sevkuram interesentam pīduovoj īsavuiceit zyrglītu izgataveituoja, kaļva, skaliņu pinieja prasmis, apgiut lynu apstruodi, lynu zīmys apovu izgataveišonu i cytys prasmis.

Idejis autore Ludzys amatnīku centra vadeituoja Līga Kondrate stuosta: “Idejis pamatā ir fakts, ka omotu prasmu meistaru ir cīši moz, jī nūvacoj i leidz ar sevi ari pajam cīši svareiguos orūdu zynuošonys.” Līga ari pastreipoj, ka niu ir daudz jaunu i lobu amatnīku, tok sevkurai jaunradei par pamatu byutu juobyun tradicionalūs prasmu zynuošonom. Ka jaunais meistars nazynuos pamatu, jis naspēs kvalitativi atteisteit sovys prasmis i jaunus vierzīņus. Līga Kondrate aicynoj kotru īsasaisteit i pastuosteit par sovys pusis meistarim. Par pīmāru, napaseņ tyka sajimts zvons nu Istrys bibliotekys par veirīti, kurs muok veiduot plāstuos skalinis. “Da šam tys ir vīneigais mums zynomais meistars, kurs muok veiduot taida tipa skalinis, tok varbyut ir vēļ, viņ mes nazynom,” tai skaidroj Līga Kondrate.