Laima Jurča
Laima Jurča

Laima Jurča ir profesionāla apģērba dizainere, kas nes Latgales dizaina krāsainību pasaulē. Dzimusi Latgalē, Kārsavā. Mācījās Kārsavas vidusskolā un mākslas skolā, kur Laimu iedvesmoja skolotāji, draugi un pierobežas vide. Apģērba dizaineres profesiju turpināja apgūt Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā. Šobrīd Laima Jurča ir modes māksliniece un dizainere, kas dzīvo un strādā Rīgā. Ikvienā intervijā, ko Laima sniedz pēc kārtējā spilgta tērpu kolekcijas uzgājiena Latvijā un ārpus Latvijas, viņa uzsver, ka tērpos redzamo krāsainību un rakstu trakumu smeļas savā bērnībā un jaunībā, kas pavadīta Latgalē, Krievijas pierobežas pilsētā Kārsavā.

Laimai ir tapušas vairākas kolekcijas, gūtas uzvaras konkursos visā pasaulē un zīmols “LAIMA JURČA” iestājas par ilgtspējīgu un kvalitatīvu modi ar atbildību pret lietotāju un vidi, sniedzot iespēju lietot unikālu dizaina apģērbu ar autores radītām audumu apdrukām, detaļām un formām.

Laimas tērpus ir iecienījuši skatuves cilvēki. 2022. gada martā uz GORS skatuves Laimas dizaina tērpos uzstājās grupa Bez PVN. 2022 gadā no 2. līdz 30. septembrim Laima piedalījās Somijas Institūta Igaunijā organizētā, pārrobežu izstāde “No vārda par attēlu”, kas apvieno dažādas mākslas jomas, valodas un radošus cilvēkus no trim dažādām valstīm, kas bija apskatāma Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā).