Ligijis Purinašys dzejis kruojums “pierobežas”
Ligijis Purinašys dzejis kruojums “pierobežas”

Bīdreiba “Hronologeja” izdavuse Ligijis Purinašys ūtrū dzejis kruojumu “pierobežas”, kurā pameišus apkūpuoti 2020.-2021. godā radeitī teksti latgalīšu rokstu i latvīšu literarajā volūdā, informej bīdreibys puorstuovs Kaspars Strods. Gruomota “pierobežas” ir mieginuojums tyvynuot obejis rokstu tradicejis, aicynojūt byut ījiuteiguokim i īkļaunūšuokim, kai ari pīgrīžūt viereibu pīrūbeža fenomenam.

Dzejis kruojumā publicātī teksti hronologiskai īsakļaun t.s. pandemejis laika literaturā. Sovpus ideja par tū, ka dzejis kruojums byus bilingvals, rodusēs piec vairuoku plašuokā sabīdreibā izskaniejušu diskuseju, kas saisteitys ar latgalīšu rokstu volūdys lītuojumu – Vaļsts volūdys lykums paradz, ka latgalīšu rokstu volūda ir latvīšu volūdys viesturiskais paveids, kas nūzeimoj, ka tei ir daļa nu latvīšu volūdys.

“Dūmojūt par itū gruomotu tuos suoku stadejā, mes jau bejom izsprīduši, ka tai juobyut provokativai, taidai, kas aicynoj dūmuot par apleik nūteikūšū. Tekstūs jiutama gribiešona izaraut, puorkuopt rūbežus: laika, telpys, kermiņa rūbežus. Tok tys ir ari viestejums par lītom, procesim, kas nūteik apleik, laikā pyrma i piec rūbežu puorkuopšonys,” atkluoj projekta vadeituojs Kaspars Strods.