Pyrmais latgalīšu serials “FATI”
Pyrmais latgalīšu serials “FATI”

“FATI” ir Latgales kultūrvidei vērienīgs un profesionāli izdarīts projekts. Rezultāts ir 4 sēriju seriāls. Komandā iesaistīto cilvēku skaits ir ap 70 (aktieri, producenti, operatori, gaismotājs, skaņotāji, grimmētāji utt.). Projekta kopējās izmaksas ir ap 70 000 eiro. Projekta īstenošanas laiks ir vairāk nekā gads. Seriāls filmēts Daugavpilī, kas ir labs piemērs tam, ka šī gana kolorītā pilsēta un tās cilvēki var īstenot kvalitatīvus latgaliskus projektus.

Projekta “FATI” publicitāte ir bijusi visai vērienīga. 2022. gada februārī masu medijos parādījās filmas treileris un komandas paziņojums, ka aizsākts darbs. 2022. gada pavasarī tika noslēgtas vienošanās ar investoriem un partneriem, sākās praktiskie darbi, par kuriem ziņoja mediji. 2022.gada agrā rudenī bija vairākas intervijas ar režisoru, producentiem un aktieriem medijos par seriāla tapšanu. 2022.gada 30.novembrī notika seriāla pirmizrāde Rīgā. Notikums tika atspoguļots republikas mēroga medijos un dzeltenajā presē. 2022.gada decembrī piedzīvoja pirmizrādi kinoteātrī Rēzeknē un TV.

Zane Valeniece, Latvejis Televizejis Filmu īpierkšonys nūdalis vadeituoja piec seriala pyrmizruodis saceja: “Cīši breineigi ir tys, ka serialā ir sagiuta Latgolys sajiuta, koč kaids latgalīša kods. Es nazynu, voi eistyn tī tai ir, bet koč kai tai varātu byut izatāluojuse. Poša naasu nu Latgolys, deļ tuo beja puora vītu, kur saprūtu, ka latgalīši izteicīņus sajādz lobuok jau nu kūpejuo konteksta, bet tī beja tik suleigi i breineigi. Ari latgalīšu volūda ir nūturāta perfektā leiminī, ka nav sajiutys, ka tei ir puorspeilāta. Itys mums vysim beja eksperiments, bet gribīs televizejis skateituojim dūt ari cyta veida izklaidi i itei ir kvalitativa izklaide, koč kas jauns i originals. Seriali taišni ir tys žanrys, kur var eksperimentēt ar vysa kū!” Juos kolege Latvejis Televizejis juriste Dace Spunde pībiļst: “Maņ ruodejuos cīši vīgli, humora pylni, koč kas taids, kas, pa munam, itūbreid cylvākim varātu byut cīši vajadzeigs.”