Vuiceibu kurss “Latgaliešu rakstu valoda” platformā “Tava klase”
Vuiceibu kurss “Latgaliešu rakstu valoda” platformā “Tava klase”

Projekts “Tava klase” tika radīts 2020. gada pavasarī, valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, reaģējot uz vajadzību atbalstīt skolu attālinātās mācības.

““Tava klase” turpinājums ir apliecinājums, ka nestandarta situācijās var rast nestandarta risinājumus. Tā ir mērķtiecīgi mainījusies sagatavojamā materiāla konceptā, pievēršot uzmanību pilnveidotā mācību satura nepieciešamībai 1., 4., 7. un 10. klasē. Piedāvājot tēmu izvērsumu bērnam, skolotājam un vecākam apgūt jauno vielu, veidot izpratni, izvēlēties vielu atkārtojumam vai mācību programmas apguves izrāvienam,” platformu raksturo Ilga Šuplinska.

2022. gadā platformā ir publicēts mācību kurss “Latgaliešu rakstu valoda”, kur detalizēti tiek apskatīta latgaliešu valodas statuss un rakstu valodas rašanās, digitālie resursi latgaliešu valodas, literatūras un kultūras vēstures apguvei, dažādo svinamo dienu apraksti un tradīcijas. Video materiāls tiek pasniegts latgaliešu valodā, ar papildinošiem vizuālajiem materiāliem, kā arī apmeklējot zīmīgas vietas Latgalē un intervējot latgaliešu kultūru popularizējošas personības, tādas kā Guntis Rasims, Diāna Zirniņa, Edīte Husare, grupas “Rikši” līderi, Anna Rancāne, Annele Slišāne, u.c.